پژوهش و توسعه

تحقیق و توسعه

خط مشی واحد پژوهش و توسعه

اقدام مسئولانه (Responsible Care)  و توسعه پایدار ( Sustainable Development)

تلاش ما در بخش تحقیق و توسعه بر آن است تا با اقدام مسئولانه به توسعه پایدار اندیشیده و در مسیر آن حرکت کنیم. یکی از الزامات اینگونه حرکت ها، تلاش برای هر چه با دوام تر کردن فرآیندها است که از طریق آن به طور اتوماتیک به کاهش”سهم سبلان” در تخریب محیط زیست می انجامد. تحقیق و توسعه به ما کمک می کند، به خواسته های مشتریان خود جامه عمل بپوشانیم. تحقیق و توسعه واقعی به ما کمک می کند تا به دانش امروزمان اکتفا نکرده و برای هر چه بیشتر به روز بودن تلاش کنیم. تحقیق و توسعه به ما این امکان را می دهد که نوآوری را سرلوحه کار خود قرار دهیم. تحقیق و توسعه ( پایدار) ما را موظف می کند تا محصول و فرآیندهای تولیدی خود را هر چه بیشتر با محیط زیست سازگار کنیم. بدیهی است کاهش هر چه بیشتر ضایعات در کنار مقرون به صرفه تر بودن، در این محدوده قابل ارزیابی است.

اخبار و فعالیت های واحد پژوهش و توسعه

به گزارش روابط عمومی، این کنفرانس که در دوم و سوم اردیبهشت ماه 1403 توسط دانشگاه خلیج فارس و در شهر بوشهر برگزار خواهد شد، به بررسی آخرین دستاوردهای هوش مصنوعی  در ابعاد نظری و مهندسی-کاربردی خواهد پرداخت.
در این جلسه مهندس رضا کریمی با قدردانی از همه کسانی که در بخش مقاله شرکت کردند و همچنین برگزیدگان این بخش، گفت: افتخارآفرینی در عرصه پژوهشی نشان از بالندگی پتروشیمی سبلان دارد و این مایه مباهات همه ماست که عضوی از این شرکت هستیم.
به گزارش روابط عمومی، مقاله «طراحی و بررسی فنی و اقتصادی سیستم بازیافت هیدروژن از گاز پرچ واحد تولید متانول جهت تولید آمونیاک» نوشته مهندس کریمی مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی سبلان، دکتر فرهاد قلی‌نژاد سرپرست واحد پژوهش و فناوری و مهندس محمود گودرزیان کارشناس این واحد از بین مقاله‌های رسیده به پنجمین همایش متانول ایران به عنوان یکی از 5 مقاله برگزیده انتخاب و معرفی شد.