شرکت صنایع پتروشیمی سبلان و دانشگاه خلیج فارس تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند

PHOTO-2024-05-14-14-36-55

به گزارش روابط عمومی، روز جمعه 21 اردیبهشت، در حاشیه بیست و هشتمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی، تفاهم نامه همکاری منجر به قرارداد میان دانشگاه خلیج فارس و شرکت پتروشیمی سبلان منعقد شد.
بر اساس این تفاهم نامه که به امضای مهندس رضا کریمی مدیرعامل پتروشیمی سبلان و دکتر محمد مدرسی رئیس دانشگاه خلیج فارس رسید، طرفین جهت اجرای پروژه های شبیه سازی راکتورهای ریفرمر، سنتز متانول، بهینه سازی، کاهش مصرف انرژی و همچنین راهکارهای بهسوزی فلرینگ آن شرکت با یکدیگر توافق کردند و مقرر شد جهت هر یک از موضوعات ذکر شده در تفاهم نامه، قرارداد جداگانه ای بین طرفین جهت اجرا منعقد و مبادله شود.
مهندس کریمی در حاشیه امضای این تفاهم‌نامه گفت: پتروشیمی سبلان به منظور تحقق تعهدات محیط زیستی خود اقدامات موثر و متعددی تاکنون اعم از تحقیق و پژوهش در حوزه های انرژی های تجدیدپذیر و پایدار، استفاده از فناوری های نوین، کاهش تقاضای انرژی و غیره را در دستور کار خود قرار داده است که این اقدام علاوه بر ذی‌نفعان اجتماعی تأثیر به‌سزایی در صیانت از محیط زیست و جامعه پیرامونی دارد.
بیست و هشتمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی از ۱۹ تا ۲۲ اردیبهشت در محل دائمی نمایشگاه های تهران برگزار می‌شود و پتروشیمی سبلان در غرفه ۳۴ (هلدینگ پتروفرهنگ) واقع در سالن 38 b میزبان بازدیدکنندگان است.