خط مشی سیستم مدیریت یکپارچه

خط مشی سایت

شرکت صنایع پتروشیمی سبلان با هدف تولید مستمر سالانه یک میلیون و ششصد و پنجاه هزار تن محصول متانول گرید AA با حرکت در مسیر تعالی و بهبود مستمر، در چهارچوب نظام مديريت یکپارچه، با به كارگيری توان و همسویی کامل کلیه مدیران و کارکنان مجرب، عملیات بهره برداری را در صنعت پتروشیمی از سال 1400 آغاز نموده است. ديدگاه كلان مديريت ارشد سازمان، توجه به اصول كيفيت، رضایت‌مندی ذینفعان و برآورده نمودن الزامات، تولید مستمر، ارتقاء کارکنان، بهبود مستمر فرایندها و حفظ و ارتقای سطح ایمنی و بهداشت کلیه ذینفعان سازمان و تعهد به بهبود فرآیندهای حفاظت از محیط زیست و رعایت قوانین و مقررات می باشد.

در اين راستا، اهداف كيفيتی سازمان به شرح زير است:
.    تلاش در راستای تولید مستمر، ایمن و بهینه، با کیفیت و ایجاد ارزش افزوده مطابق با نیازمندی‌های ذینفعان
  بهبود مداوم سطح عملکرد، افزایش رضایتمندی و ارتقاء توانمندی کارکنان سازمان
.    تلاش در راستای کاهش تولید آلاینده‌های زیست محیطی و حرکت به سوی صنعت سبز و توسعه پایدار
  ایجاد محیطی امن و ایمن برای کلیه ذینفعان و اجتناب از بروز ریسک و کنترل خطرات محیط کار
.    توجه به اصول پدافند غیرعامل و مدیریت بحران در راستای حفاظت از تاسیسات، دارایی های فیزیکی و سرمایه‌های ملی
  ارتقاء فرهنگ نظام آراستگی برای کلیه فعالیت های سازمانی
  حفظ سلامت جسمی و روحی نیروی انسانی و ارتقا سطح آمادگی ایشان به عنوان بالاترین سرمایه سازمانی و ملی

بر این اساس مديريت تعهد می‌کند كه سطح عملكردهای كيفيتی شركت، میزان رضایتمندی مشتری و میزان برآورده نمودن انتظارات و الزامات ذینفعان و پاسداری از محیط زیست و تلاش در راستای بهبود وضعیت ایمنی و بهداشتی را با استقرار سیستم مدیریت یکپارچه بر اساس استانداردهای ISO9001:2015 & ISO14001:2015 & ISO45001:2018 به صورت مداوم بهبود داده و برای حسن اجرای این سیستم به صورت دوره‌ای بر بهبود مستمر تمامی جوانب سازمان نظارت داشته باشد.
با توجه به اينكه تحقق اين اهداف تنها با آگاهی، همدلی و همكاری همه همكاران در تمامی سطوح سازمانی امكان پذير است، لذا اين خط‌مشی به همراه ارائه آموزش‌های لازم به کارکنان ابلاغ شده و از نظر تداوم، تناسب، كفايت، بهبود مستمر و اثربخشی، مورد پايش و بازنگری قرار مي‌گيرد .
اینجانب با اعتقاد کامل و عزمی راسخ از این سیستم پشتیبانی نموده و از یکایک همکاران انتظار دارم ضمن درک صحیح آن، در جهت برآورده ساختن و حفظ خواسته های استاندارد سیستم مدیریت یکپارچه تلاش نموده و در جایگاه سازمانی خویش، جهت بهبود مستمر آن کوشش نمایند.

رضا کریمی

مدیرعامل

25 فروردین ماه 1402